רוסית היא השפה הסלאבית הנפוצה ביותר בעולם והשפה הסלאבית השנייה – והנפוצה ביותר – באירופה. זה מדבר ברוסיה, אוקראינה, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן, טג'יקיסטן, גרוזיה, אוזבקיסטן ובלארוס.

רוסית מדוברת במדינות אחרות שהיו בעבר חלק מברית המועצות

כמו אוקראינה, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן, טג'יקיסטן, גרוזיה, אוזבקיסטן וקזחסטן. רוסית מדוברת גם על ידי קבוצות אתניות רבות מחוץ לרוסיה, כמו בחלקים רבים של מרכז אסיה, המזרח התיכון ומרכז אפריקה. בלשנים יכולים להגדיר עשרות ניבים כאלה, אך בדרך כלל הם מחולקים לשלוש קבוצות עיקריות, הנקראות רוסית-קזחית, קזחית-טורקית וקזחית-טטרית (KMT), כל אחת מהן ניב משלה.

המעמד הרשמי של השפה הרוסית

הוא במזרח אוקראינה, שם מתקיימים החיים, כולל חינוך והשכלה. אוקראינה היא מדינה דוברת רוסית מאוד, אך ישנם אזורים רבים בהם לא משתמשים בה וכמה שפות בהחלט נעלמו. בטורקמניסטן יש רק בית ספר אחד בו ניתן ללמוד רוסית, ובקירגיזסטן וטג'יקיסטן הבעיה היא שבניגוד לרוסיה הם באמת זקוקים לעזרה מרוסיה כדי לקדם את הרוסית.
כדי לקרוא עוד אודות השפה הרוסית והשפה הרוסית תרגום מסמכים נוטריוני כדאי להעיף מבט ב- law-center.co.il

הרוב המכריע של הרוסים אינם דוברי אנגלית, אך שפת האם שלהם היא רוסית או אוקראינית. הסיבה לכך שרוסית היא שפה עסקית כה חשובה היא שהרוב המכריע של האוקראינים מבינים אותה היטב, למרות שהיא אינה השפה הרשמית.

רוסית שייכת לענף המזרחי של משפחת השפות הסלאביות

המהווה יחד עם אוקראינית ובלארוסית את "הענף המזרחי" של שפה זו. הרוסית היא חברה חיה במשפחה זו, וכיום השפות של רוסיה, אוקראינה, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן, טג'יקיסטן, טורקמניסטן ואוזבקיסטן קרובות מאוד לרוסית. זוהי גם שפה משפחתית של סלאבית מזרחית, מכיוון שיש לה אב קדמון משותף עם שפות סלאביות אחרות כמו ליטאית, לטבית ואוקראינית, כמו גם עם השפה הרוסית של אוקראינה.

רוסית מדוברת גם במדינות אחרות שהיו בעבר חלק מברית המועצות, כמו אוקראינה, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן, טג'יקיסטן, טורקמניסטן ואוזבקיסטן.

הכרוניקות והאפיונים המוקדמים ביותר מחלק זה של העולם מתוארכים לסוף ימי הביניים וראשית המאה ה -20, לברית הישנה.

צורה זו של הניב המזרחי-סלאבי נמשכה מאות שנים רבות ועדיין מדוברת על ידי אנשים הרואים עצמם "רוסים" ומדינתם כמדינה רוסית מוקדמת

השפה נקראת רוסית גדולה יותר, כדי להבדיל אותה מבלארוסית, שנקראה אז בלארוסית, אז רוסית קטנה ואז רוסית מינורית. בעבר כל הסלאבים המזרחיים היו למעשה רעידת אדמה, או "מזרח סלאבית", אך כיום כולם חלק מהשפה הרוסית.

תרבות והיסטוריה רוסית

שהקרמלין חמוש בה והיא משתמשת בה ככלי היברידי למלחמה ברחבי העולם. רוסית באוקראינה כבר אינה אפשרית כיום בגלל גורמים אתניים, פילולוגיים או לשוניים. אין צורך להגן על הפריבילגיה שלא לדעת את שפת המדינה, וסביר להניח שהיא תיעלם, אך סוג חדש של "שפה רוסית" יתפתח.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על השפה הרוסית

יש לנו שיעורים מתקדמים שבהם דוברי השפה הרוסית דנים בה. רוסית כשפה זרה היא תכנית לימוד מקיפה שמטרתה לפתח את המיומנויות הדרושות ללמוד רוסית בעולם המודרני, לא רק באוקראינה, אלא גם במדינות אחרות.

תרגום מסמכים מרוסית לאנגלית

רוסית ואנגלית – כשפה שנייה. ספרי הלימוד שנבחרו משקפים את החברה הרוסית שלאחר הסובייטית והם בקצב מהיר. התלמידים עובדים עם מקורות ראשוניים לרוסית ויש כמובן מגוון סגנונות, כולל ראפ רוסי.

היא רואה את ההיסטוריה של השפה הרוסית מנקודת מבטם של אנשים כמו אלכסנדר פושקין, מיכאיל גורבצ'וב, ולדימיר לנין ולדימיר פוטין. היא רואה בכך את סיפור עליית רוסיה לשלטון בסוף המאה ה -19 וראשית המאה ה -20 ועליית הקומוניזם ברוסיה.

היא רואה בה את ההיסטוריה של שינוי השם הרוסי "רוסי" ממשמעותו המקורית של המילה "רוסית" למשמעותו המודרנית בשנות ה -30 של המאה העשרים. היא מתבוננת בהיסטוריה של עליית רוסיה לשלטון מנקודת מבטם של אנשים כמו אלכסנדר פושקין, מיכאיל גורבצ'וב, ולדימיר פוטין.

שפות סלאביות, אוצר מילים וסגנון ספרותי של רוסית הושפעו מאוד מיוונית, לטינית, צרפתית, גרמנית ואנגלית. אך היא חורגת מכך על ידי התמקדות בהשפעת הכנסייה הרוסית האורתודוכסית והשפעתה על הספרות והתרבות הרוסית.